Zamów receptę

tel.: 14 628 41 43

Fizjoterapia

Wszystkie zabiegi oraz ćwiczenia wykonywane są przez wykwalifikowany personel:

 • magister fizjoterapii Mróz Marta
 • magister fizjoterapii Nachel Monika

 

KONSULTACJCA FIZJOTERAPEUTYCZNA
 

Konsultacja fizjoterapeutyczna, obejmuje kompleksowe badanie. Celem konsultacji jest analiza problemu pacjenta. Na podstawie specyficznego badania odnajdujemy źródło bólu. Następnie planujemy proces leczenia i rehabilitacji. Badanie obejmuje:

 • wywiad z pacjentem
 • testy funkcjonalne
 • palpacje
 • w wyjątkowych sytuacjach zalecenie przeprowadzenia badań diagnostycznych

Na podstawie zebranych informacji fizjoterapeuta jest w stanie określić:

 • rodzaj schorzenia

 • stadium zaawansowania

 • możliwości rehabilitacji dla danego schorzenia

 • indywidualny plan fizjoterapii

 • ilość sesji terapeutycznych i ich częstotliwość

 • instruktaż ćwiczeń domowych

 

ĆWICZENIA USPRAWNIAJĄCE I ELEMENTY TERAPII MANUALNEJ

Ćwiczenia to nieodzowny element rekonwalescencji po mnijeszych i większych urazach. Nasi fizjoterapeuci do każdego przypadku podchodzą innaczej w związku z czym rodzaj i długośc trwania ćwiczeń jest w każdym przypadku indywidualna. 

 

ZABIEGI FIZYKOTERAPEUTYCZNE

Wysokiej jakości sprzęt specjalistyczny umożliwia zaoferowanie Państwu szerokiej gamy zabiegów fizykoterapeutycznych, które dobierane są przez naszych fizjoterapeutów w zależności od rodzaju schorzenia. W ofercie znajdują się:

LASEROTERAPIA- jest jednym z zabiegów oferowanych przez ośrodki fizjoterapeutyczne, zaliczanych do grupy zabiegów z zakresu światłolecznictwa. Jest zabiegiem bardzo dobrze tolerowanym przez pacjenta. Przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne w wielu jednostkach chorobowych. Promieniowanie laserowe różni się od światła widzialnego m.in. tym, iż jest monochromatyczne, intensywne, spójne, a także równoległe . Właściwości promieniowania laserowego pozwalają na wywołanie pożądanych zmian w metabolizmie komórki, a także obserwuje się ich wpływ na całe tkanki.

ULTRADŹWIĘKI - działanie ultradźwięków może być miejscowe lub ogólnoustrojowe. Podczas zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków tkanki są rozgrzewane, co nazywa się efektem termicznym. Najsilniej przegrzewa się tkanka nerwowa, a nieco słabiej mięśniowa i tłuszczowa. Działanie ultradźwiękami prowadzi do zmiany potencjału błon komórkowych i lepszego przepływu płynów w komórkach. Dochodzi do nasilenia syntezy protein, zwiększenia wydzielania substancji aktywnych przez komórki, tworzenia naczyń krwionośnych i wzrostu ich przepuszczalności. Pobudzona zostaje także produkcja kolagenu.

MAGNETRONIC -  zabieg w trakcie którego pole magnetyczne jest w stanie dotrzeć do każdej komórki i tkanki ludzkiego organizmu. Oprócz działania przeciwbólowego i szybszych procesów regeneracyjnych, spełnia również ważną rolę odżywiania tkanek. Ma działanie przeciwzapalne, a także pomaga w zwalczaniu obrzęków Magnetronik powoduje, że dzięki pobudzeniu enzymów, reakcje chemiczne zachodzące w organizmie są wydajniejsze. Zabieg stymuluje także odnowę kolagenu, działa też na kreatynę. 

ELEKTROPTERAPIA - to inaczej leczenie prądem. Jest to zabieg, podczas którego stosuje się różnego typu lecznicze prądy – stałe lub zmienne, o różnej częstotliwości. Elektroterapia jest odmianą fizykoterapii i stosowana jest w leczeniu objawowym schorzeń między innymi układu ruchu.

FALA UDERZENIOWA -  fala akustyczna, definiowana jako fala gwałtownego wzrostu ciśnienia, wycelowana w obszary będące przyczyną bólu przewlekłego. Terapia falą uderzeniową przyczynia się do przyspieszenia procesu zdrowienia poprzez pobudzenie cyrkulacji krwi oraz stymulację metabolizmu.  Co więcej, fala uderzeniowa wpływa na rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu, a także zmniejszenie napięci mięśni.

 

ZAJĘCIA FITNESS DLA SENIORÓW

Osoby w wieku 60+ gorąco zapraszamy na zajęcia usprawniająco - ruchowe, które prowadzone są w małych grupach przez fizjoterapeutę. Zajęcia ukierunkowane są na ogólną nieinwazyjną gimnastykę i przede wszystkim dobrą zabawę !!! :)

 

JAK UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ???

W celu umówienia się na wizyte z naszym fizjoterapeutą należy zadzwonić pod jeden z poniższych numerów:

 • mgr Nachel Monika: tel. 578 333 783
 • mgr Mróz Marta: tel. 694 888 659
 • nMedica- rejestracja: 14 628 41 43

 

ZAPRASZAMY!!!

 


All content © 2017 nMedica. All rights reserved.


Strony dla przychodni NZPOZ